[Vorige bijdrage: "Waar gaat dit weblog over?"] [Archief Index] [Volgende bijdrage: "Bouwen op de Luistruik een stap verder?"]
21-04-2004: "Het nieuwe bos in wording op Vaarle"
Tussen de helmond weg en de spoorlijn komt een groot bosgebied, praktisch alles wat nu weiland is wordt de komende jaren volgeplant met boom-stekken.
De afgelopen weken is een stuk gevuld met kleine sprietjes, er moet nog veel volgen.
We moeten nog jaren geduld hebben voor je je in een bos kan wanen, want het blijft natuurlijk een tuin.
Er komen ook oude koeien in te lopen, voor het maaien van het gras tussen de bomen.
Zo ver is het echter nog niet. Nu is het allemaal nog heel pril.
Let op het afgebroken takje. In 2002 of 2003 werden met veel fanfare de eerste paar bomen geplant. Tegenstanders van het bos sloopten die echter systematisch.
Intussen heeft de Gulbergen ontwikkelingsmaatschappij de meeste inwoners van het gebied uitgekocht. Het wachten is nu op de verdere recreatieve invulling van het gebied.
Wat mij betreft zetten we daar ook de windmolens voor nuenense groene stroom