registreren | inloggen
Gebruikersnaam Wachtwoord

Heeft DSE nog toekomst of stoppen we er mee?

DSE meer dan mail en megabytes? Opnieuw in zijn inmiddels 15 jarig bestaan staat DSE voor de vraag, moeten we vernieuwen en moeite plus investeringen doen in software en hardware of laten we onze digitale stad zachtjes wegkwijnen totdat ze uiteindelijk ophoud te bestaan? Willen jullie als gebruikers/bewoners door met onze gratis digitale stad? Laat ons dat horen. Welke vernieuwingen en verbeteringen zouden jullie graag willen zien. Motiveer de vrijwilligers en denk mee! Laat ons hier op onze homepage of via mail aan redactie*dse.nl weten wat jullie aan nieuwe mogelijkheden of verbeteringen zouden willen zien. Laat je fantasie werken, beperk jezelf daarbij niet! Ook wilde ideeën zijn welkom die kunnen ons weer inspireren tot mogelijk maakbare oplossingen. Jullie reacties dragen bij aan een beter DSE! Doe mee met de discussie hieronder!

Als laatste om die eventuele software matige vernieuwingen binnen redelijke tijd te realiseren kunnen we nog steeds een paar extra IT vrijwilligers gebruiken! Wie kent er goede IT programmeurs die hierin een uitdaging zien?

Zie ook Waarom moet de DSE community blijven bestaan? Zijn de gratis DSE diensten de enige bestaansreden van onze digitale stad?

*) hier komt natuurlijk de at te staan

Aanpassing homepage

Tekst rondom foto's op de homepage zou ik wel fijn vinden.

To be or not te be

Ik vind DSE een prettige provider en ik vind ook dat deze moet blijven.
Ik heb geen technisch inzicht in computers, daarom is het voor mij geen optie om enige hulp te bieden, indien dit gewenst zou zijn.
Ik doe mijn mail ermee en verder niets.
Ik heb nog een ander account, waar ik op een mailinglist zit. Ik hou die twee gescheiden.
Verder heb ik hier geen mening over.

that is the question!

@ellen46
fijn dat je ook vindt dat DSE moet blijven. Zou je ons willen vertellen hoe je dan je mail adres gebruikt wat je van je eigen provider hebt gekregen of is dat het ander account waar je het over hebt?

Wat het hulp bieden betreft dat doe je al als je reageert op onze homepage en ik heb al meermalen een interessante bijdrage van jou in een discussie voorbij zien komen!

Dan die mailinglist, misschien heb je gelezen dat ik zo'n mailinglist zie als een mogelijkheid om onze DSE-ers wat meer bij de homepage te betrekken en het DSE community of gemeenschapsgevoel te versterken.
Wat vindt je van die mailinglist waar je nu gebruik van maakt werkt dat goed? Wat zijn de voordelen en zijn er misschien ook nadelen? Vertel ons daar eens iets over?

dse.nl

Ik gebruik dse.nl puur voor mijn privémail en ik ben van hotmail.com verhuisd naar gmail, omdat ik de reclames bij hotmail zeer storend vond. Bij gmail is dit beduidend minder. Ik zit op een Cliff Richard mailinglist en daar gebruik ik gmail voor. Daar komen veel berichten op en dan kan ik het mooi gescheiden houden.
Ik weet niet, wat jullie bedoelen met een mailinglist om dse-ers meer te betrekken bij DSE. Ik heb met de Cliff list een doel om daar naar toe te gaan, maar wat moet ik mede dse-ers vertellen? Wat is daarvan de bedoeling?
Ik hoor het graag.
Groetjes
Ellen

De bedoeling is een leukere en interessante homepage

Hoe krijg je meer DSE bewoners die regelmatig naar homepage kijken, reageren en zelf een bijdrage plaatsen? Daarmee wordt onze homepage een betere en bruisende ontmoetingsplaats voor de hele DSE gemeenschap, waar meningen en ideeën uitgewisseld worden? Als er weinig kijkers en reacties zijn is onze homepage ook minder interessant om te bezoeken. Dan krijgen oproepen zoals die van Ron ook weinig weerklank :-(

Hoewel het DSE bestuur zeer terughoudend is wat betreft het versturen van mail naar de gebruikers, vind ik persoonlijk dat DSE en met name de homepageredactie wat actiever naar onze gebruikers kan en mag communiceren juist om die bruisende community te bevorderen. Een van de mogelijkheden die ik in gedachte had is zo'n mailinglist zoals jouw Cliff list. Als we dat via een majordomo systeem doen kan iedere DSE-er zich er voor aan of afmelden. Die list zou ik willen gebruiken om dse-ers te attenderen op een leuke bijdrage en soms om ze te prikkelen om te reageren op de homepage of via de mailinglist. De mensen die zelf niets op de homepage willen of zullen plaatsen doen dat misschien wel via de mailinglist, soms kan er ook een discussie ontstaan die op de homepage niet zou hebben plaats gevonden. De redactie kan dat dan weer gebruiken om er iets over op onze homepage te schrijven. Dus geen stroom van mailtjes maar beperkt gebruik ter stimulatie van onze community. Ik vind het experiment op zijn minst het proberen waard. Wat vind jij en andere dse-ers van dat idee?

Misschien is het ook leuk om hier iets over Cliff Richard te vertellen als er iets leuks op jullie mail voorbij komt? Jij zult niet de enige zijn van de DSE gemeenschap die daar belangstelling voor heeft.

Als laatste als je dse.nl voor je privémail gebruikt doe je dan niks met je adres van je provider of wordt die door iemand anders gebruikt?

email adres van je provider

Ik ben een paar jaar geleden overgestapt van provider en op het email adres dat ik daar bij kreeg zat al spam voordat ik het geopend had. Ik had het uiteraard zelf nog aan niemand gecommuniceerd. Ik heb daarover een klacht ingediend, maar volgens de provider had een andere klant met een vergelijkbare naam het al misbruikt. Je begrijpt dat ik dit email adres volledig links heb laten liggen. Ik had tenslotte al een perfect email adres hier bij DSE.

Triestig!

Dat een betaalde provider geen maatregelen treft om een nieuwe klant van een schoon mailadres te voorzien of op zijn minst een voorstel doet voor een iets aangepast adres! DSE is hier dus duidelijk in het voordeel

Hopelijk is en blijft DSE meer dan een gratis leverancier van mailadressen. Blijf onze homepage dus bekijken plaats als je kunt zelf bijdragen en discussieer mee of reageer. Ook als tegenprestatie voor zo'n gratis adres :-)

DSE meer dan mail en megabytes!

Oei

Ik zou DSE zeker niet graag zien verdwijnen.
Maar is dit omdat de beheerders er geen zin meer in hebben, of is de kas leeg?
Bij het laatste zou een nieuwe donatie-ronde uitkomst kunnen bieden.

DSE heeft natuurlijk te veel concurrerende mailproviders, ofwel bekende bedrijven die een mail service bieden.

Ik zelf denk dat als DSE nog meer nadruk gaat leggen op de nieuws items, dat dit reden zal zijn voor bezoekers om terug te keren.
Ook misschien pakketten introduceren die leden meer MB in hun mailbox krijgen, en "unieke" berichten mogen plaatsen tegen betaling.
Kortom, leden die tegen een kleine vergoeding meer privileges krijgen op DSE (m.u.v. de beheerders natuurlijk).

@kevin_vd_vleuten

Goed om te horen Kevin dat je DSE niet graag ziet verdwijnen en meer nadruk op de nieuwsitems op de homepage ook kunnen helpen.

Maar je kunt je voorstellen dat de vrijwilligers/beheerders zich wel eens afvragen waar doen we het allemaal voor? Zeker als je weer eens voor de vraag staat moeten we moeite doen om te vernieuwen o.a. met hard en software? Dan is het goed om terugkoppeling te krijgen van de mensen waar je het voor doet. Niet voor een schouderklopje maar gewoon om te horen wat vinden onze gebruikers van DSE en welke vernieuwingen zouden ze op prijs stellen. Willen we in de slimste regio van de wereld een beetje bij de tijd blijven of misschien zelfs voorop lopen?

Persoonlijk vind ik dat DSE meer moet zijn dan een gratis leverancier van webruimte en e-mail, die kun je ook elders krijgen maar juist het gemeenschapsidee mag meer tot uiting komen. Binnen die gemeenschap kunnen via de homepage of mail nieuwe initiatieven ontstaan en ideeën tot ontwikkeling worden gebracht je kunt elkaar helpen en omdat je in de zelfde regio woont kan dat ook nog eens life. Daarin zit voor mij de meerwaarde van DSE.

En wat de kas betreft je mag binnenkort het jaarlijkse bestuursmailtje weer verwachten :-)

Het moet ook ' lonend' zijn voor de vrijwilligers

Min of meer heb ook ik wel de discussie over de houdbaarheid van DSE gevolgd. Waar de twijfel daarover vandaan komt, is me niet helemaal duidelijk geworden, maar de harte(n)kreet hierboven - waar doen we het allemaal voor? - is veelzeggend. Ik begrijp dat de groep vrijwilligers die DSE 'in de lucht' houden, niet al te groot is en dat er sprake is van een zekere 'moeheid'.
Om dit werk als vrijwilliger vol te kunnen houden moet het op een of andere manier lonend, bevredigend zijn en niet te zwaar of tijdrovend. Een voor de hand liggende manier om werk minder zwaar te maken is, het over meer mensen verdelen. De vraag is dus inderdaad of er meer 'dragers' voor DSE gevonden kunnen worden. Zelf weet ik daar geen antwoord op.
De andere kwestie is: hoe wordt het 'dragen' van DSE lonender? Ik denk dat het zou helpen als deze site meer weerklank in de samenleving zou vinden, als er meer naar verwezen zou worden, als hier meer dingen te vinden zouden zijn die de mensen in onze regio interessant of belangrijk vinden. DSE is in medialand, naar mijn indruk, nogal geïsoleerd. Zou samenwerking met het ED niet iets op kunnen leveren? Ook zou DSE via van-mond-tot mond- reclame bij meer mensen in de aandacht moeten komen; een sneeuwbaleffect is nodig.
Maar daarnaast? Een zekere geldelijke beloning voor degenen die aan deze site werken zou ik ook wel terecht vinden; ze mogen er toch wel iéts aan overhouden, degenen die 'de knoppen' bedienen? Kan niet een deel van de subsidie daaraan besteed worden? Of zijn er misschien reclame-inkomsten te creëren?
Iemand die iets schrijft wil gelezen worden en ontleent daar tot op zekere hoogte voldoening aan. Maar de technici die achter de apparaten verborgen blijven, ook zij moeten ergens hun motivatie aan kunnen ontlenen. Misschien kunnen ze zelf het best zeggen, wat daartoe zou kunnen dienen.

Een zekere moeheid?

Dat valt wel mee Lau, alleen wil je zo nu en dan wel eens horen of alles goed gaat en is input van de gebruikers over verbeteringen en aanpassingen de moeite waard en extra motiverend! Nou is input loskrijgen niet het makkelijkste daar moet je soms een beetje voor chargeren. Daarnaast is het nuttig om je te herbezinnen op je eigen doelstellingen die na 15 jaar misschien aanpassing behoeven. Dan is het fijn als er door onze gebruikers meegedacht wordt, zeker als je plannen hebt om hard en software te updaten.

Het zal duidelijk zijn dat de weerklank van deze site in de regionale samenleving mij zeer ter harte gaat. In mijn optiek kan die nog enorm verbeterd worden. Overigens de DSE-ers van het eerste uur mogen best trots zijn op wat ze bereikt hebben. Na 15 jaar is DSE de enige overgebleven gratis digitale stad in Nederland, waar je last but not least met een gratis account je mening en aankondigingen en reacties op de homepage kwijt kunt. Op zich is dat dus heel bijzonder. Wat jouw opmerking over samenwerking met het ED betreft die is er in zoverre dat er wel eens wat uitgewisseld wordt maar het ED heeft ook een eigen site in de lucht te houden. Overigens heeft het ED zo'n 15 jaar geleden zelfs even gebruik gemaakt van de web mogelijkheden van DSE.

Wat het lonende en bevredigende betreft zou ik het wel leuk vinden om van al die 'stille' technische mensen achter de schermen eens te lezen hoe zij daar over denken :-) Het mag duidelijk zijn dat ik samen met redactie collega Gerrit, aan het modereren, stimuleren, het plaatsen van foto's en bijdragen op onze homepage voldoende bevrediging en plezier beleef. Verder is het DSE bestuur nog steeds van mening dat het vrijwilligers werk is en blijft zonder geldelijke beloning.

Meer DSE 'dragers' als schrijvers en IT'ers kunnen we inderdaad nog steeds gebruiken

Als laatste blijf ons via jouw zeer gewaardeerde bijdragen steunen. Op deze manier ben en blijf je ook een drager van onze site! Ik lees ze graag en ik hoop met mij veel andere DSE-ers.

Experiment

Nee, de kas is niet leeg en de beheerders hebben er zin in om weer een nieuwe server op te tuigen zodat DSE weer jaren meekan. Meer diskruimte kun je nu al gewoon vragen aan de Helpdesk, is geen probleem. En, nee, niet tegen vergoeding, principeel niet.

DSE is een uniek burgerinitiatief en had oorspronkelijk onder andere het doel om de kloof tussen burger en overheid kleiner te maken, aan onze bestuurders te tonen wat er mogelijk is met die nieuwe techniek, in de hoop dat zij het experiment zouden omarmen. Is dat gelukt? Ten dele wel denk ik.

We leven opnieuw in interessante tijden. Terwijl onze bestuurders krampachtig de illusie overeind proberen te houden dat het systeem te redden valt maakt Occupy Eindhoven op hun site duidelijk dat het einde daarvan nabij is en dat het anders moet. Bleven in 2007 de meeste ogen nog gesloten, inmiddels kunnen we er niet meer omheen dat ons geldsysteem gebaseerd is op bedrog dat stamt uit de middeleeuwen. Het bankgeheim is onthuld, de geest uit de fles. En het is van het grootste belang dat we onze bestuurders laten zien dat het anders kan en moet.

Elders wordt al geëxperimenteerd met alternatieven die gebruik maken van moderne technieken en het Internet. Experimenten die de lokale gemeenschappen bewust laat worden dat we dit systeem van bedrog niet nodig hebben. Die de bestuurders laten zien dat we het niet meer willen. Als onze regio inderdaad de slimste is, we al een heel mooi Internet-burger-platform hebben en ook nog een heleboel knappe IT-ers, wordt het dan niet eens tijd om hier zo'n experiment te doen?

http://www.occupyeindhoven.nl/?page_id=29
http://www.positivemoney.org.uk/where-does-money-come-from-book/
http://www.bataaf.nu/
http://www.geldmitsystem.org/
http://www.monetative.org/

Tijd voor nieuwe initiatieven?

Geweldig dat ons DSE bestuurslid Ron van den Dungen meteen een heel mooi voorbeeld geeft van de mogelijkheden die onze homepage bied om een nieuw initiatief te ontwikkelen. Dat is nu precies wat ik bedoel met onze DSE gemeenschap! We hebben het er op onze homepage al meermalen over de gebreken van ons financieel systeem gehad.

Hopelijk zijn er meer DSE bewoners die er zo over denken en mee willen doen.

Experiment

Ik ben blij te horen dat het probleem niet daar ligt.
Ik begrijp dat DSE met plezier zomaar je diskruimte vergroot, en soms hoef je het ze zelf niet eens te vragen.

Maar vergoedingen van de gebruikers kunnen worden gebruikt voor reclame, of om nieuwe initiatieven te ondernemen, zodat DSE groeit.
En dit is wat de beheerders graag willen denk ik.

corrigeer me als ik het fout heb.

DSE communicatie

De huidige homepage redactie zou onze DSE gebruikers graag rechtstreeks per e-mail willen benaderen als dat tenminste nuttig is, bijvoorbeeld met een vraag om hulp of om te attenderen op een belangrijk of interessant artikel op onze homepage. Daarmee willen we ook het gemeenschapsgevoel versterken. Als voorbeeld we zouden jullie zeker willen attenderen op deze bijdrage: http://www.dse.nl/node/view/3519#comment-5125 !!

Dat zou kunnen met een mailinglist waar je in principe automatisch als gebruiker voor aangemeld wordt maar waar je je zelf wel voor kunt aan- en afmelden. Binnen DSE wordt daar verschillend over gedacht maar zouden jullie bezwaar hebben tegen zo nu en dan een mailtje van de redactie?

Of...... zou de homepage redactie een twitteraccount kunnen aanmaken wat je dan kunt volgen in plaats van zo'n mailing list. Wat is beter denken jullie? Voor een wat uitgebreider bericht is mail natuurlijk wel beter geschikt. Heeft het misschien alle twee zin? Laat het ons weten in het kader van de vernieuwingen die in ontwikkeling zijn.

discussiepunt is al eens aangehaald

e-mail vind ik achterhaald. Ik wordt overstelpt met e-mailtjes. Nieuwsbrieven en updates van iedereen die ooit mijn e-mail adres heeft bemachtigd lees ik niet. Persoonlijk denk ik niet dat dat werkt...

@hildevdw

Voor alle duidelijkheid het is zeker niet de bedoeling om onze gebruikers te overstelpen met mailtjes.
Waar het mij omgaat is hoe lukt het de homepageredactie om mensen die voor de gratis DSE faciliteiten gekozen hebben, beter te betrekken bij DSE waarvan de homepage toch eigenlijk het 'uithangbord' en ontmoetingsplatform is. Als die gebruikers onze homepage altijd 'vergeten' te bezoeken kan dan een herinnerings- of attenderingsmail daarbij helpen? Want als relatief weinig van onze gebruikers de homepage bekijken hoeveel effect zal dan bijvoorbeeld de oproep van Ron hebben?

Maar hoewel in mijn omgeving mail nog volop gebruikt wordt om afspraken te maken en foto's te versturen enz. hoeft dat voor het merendeel van onze gebruikers niet meer te gelden. Hoe is dat voor jouw omgeving? Ik en met mij hopelijk nog meer mensen staan altijd open voor nieuwe inzichten wat betreft wijzigingen of verbeteringen in de manier van communiceren. Overigens lees je de zeldzame mailtjes van het DSE bestuur dan ook niet? :-)

Wat denk je zou een homepage twitter account ons daarbij wel kunnen helpen? Past dat misschien beter bij onze gebruikers?

@Rienvalk

Ik kan natuurlijk alleen voor mezelf spreken en niet voor de hele community. e-mail gebruik ik ook nog veel, maar nieuwsbrieven, doorstuurmailtjes, aanbiedingen... ik lees ze niet en ze verdwijnen bij mij ongeopend in de trash. Ik denk dat ik hetzelfde zou doen met "nieuwsbrieven" en eerlijk gezegd denk ik dat dat voor veel mensen geldt (dit is pure ongefundeerde speculatie).

Ik ben ook weer niet zo nieuwerwets dat ik continu online ben met mijn mobiele telefoon, maar wat ik om me heen zie is dat er idd met behulp van sociale media, twitter etc veel en snel wordt bereikt. Ik denk dat ik zelf over een paar jaar ook zo communiceer en mensen via facebook uitnodig voor een feestje of attendeer op een nieuwtje of wat interessants. Ik weet niet of dat ook voor de DSE community geldt.

Mijn notificatie

Hilde, jij hebt die DSE redactie mailtjes natuurlijk ook niet nodig omdat je al regelmatig op de homepage kijkt. Die attenderingsmailtjes of twitterberichten zijn nu juist bedoelt om meer mensen naar de homepage te laten kijken en daarmee ook bijdragen en reacties uit te lokken waarmee de DSE community ook weer interessanter wordt. Daarnaast moeten we natuurlijk ook blijven proberen onze homepage zelf aantrekkelijker te maken bijvoorbeeld door het plaatsen van berichten te vergemakkelijken, tekst om foto's laten lopen en filmpjes embedden via you tube, als dat bijdraagt tot meer discussies en bezoeken van onze bewoners.

Maak je eigenlijk gebruik van www.dse.nl/notify (mijn notificatie) waarmee je via mail automatisch op de hoogte wordt gebracht over nieuwe berichten op onze homepage?

Als laatste had je de mail van onze voorzitter van 26 september, 2011 12:16 wel gelezen die opriep om met oohoo mee te doen. (zie ook http://www.dse.nl/node/view/3407 ) Dat was een mooi voorbeeld van een poging om de mensen die niet of nauwelijks op onze homepage kijken bij dat project te betrekken.

Onze Digitale Stad meer dan mail en megabytes Zou dat een goede slogan zijn? ;-)

digitale stad van de toekomst

Na 15 jaar is de digitale stad inmiddels op meerdere gebieden werkelijkheid geworden op een manier die weinigen toen konden vermoeden.
We leven inmiddels in een gedigitaliseerde wereld, waar bijna alles via internet wordt gecommuniceerd, en steeds meer dingen via netwerken verbonden zijn.
Er wordt gesproken over het Internet der Dingen, om duidelijk te maken hoeveel informatie en data geproduceerd wordt door Dingen.
Ik denk dat de DSE zich moet blijven vernieuwen en meebewegen met de tijd. In het licht van het bovenstaande zou ik zeggen ontwikkel ook op het vlak van sensors, slimme apparaten en data netwerken faciliteiten voor bewoners en non-profit organisaties.
Ik wil daar als MAD emergent art center graag aan bijdragen. Voor kunstenaars, designers en studenten organiseren we hackathons, workshops, online faciliteiten etc. Ook faciliteren we Open Data ontwikkeling in Eindhoven, waar burgers en organisaties gebruik van kunnen maken.
Op 20 april is er een landelijk Open Data congres in Eindhoven, waar een podium is voor nieuwe toepassingen en ontwikkelingen.
Wat is hierop uw antwoord?

voortbestaan

De vraag: opnieuw of nog steeds dit bericht over DSE toekomst? Wat ook het antwoord is, ik vind dit verontrustend. Ik hoop echt dat DSE in de lucht blijft: laagdrempelige mail en/of webspace voor ieder in de regio, dat is volgens mij de kern van de zaak. Natuurlijk moet software geupdate worden, hardware ook soms, en ik hoop dat sponsors niet afhaken. Maar buiten dat: is vernieuwen echt nodig? Als er iemand hier iets ziet wegkwijnen, dan wil ik graag dat dit concreet onderbouwd wordt met voorbeelden en cijfers, alsjeblieft. Zoniet, waarom dan niet gewoon doorgaan? Waarom zou er zonodig vernieuwd moeten worden??
(al geef ik toe, mijn website moet nodig vernieuwd worden, maar daar heb ik nog geen tijd voor gehad. Ik hoop dat een website die niet continu vernieuwd wordt, desondanks mag blijven bestaan :)

vrijwilligers

Ik vind ook dat je iets niet hoeft te repareren (of vernieuwen) wat niet kapot is.
Maar de beheerders van DSE vragen zich af waarom ze de taak van het leveren van een gratis community nog willen voortzetten.
Er ontstaat niet genoeg feedback van de gebruikers op DSE.

Dus, wordt er nu gezocht naar een oplossing om de boel allemaal wat levendiger te maken op DSE. Dus, vernieuwing kan een oplossing zijn.

ook het voorstel van gouddelver om andere organisaties als ED te benaderen, vind ik een erg goed idee.

Doorgaan en vernieuwen of niet vernieuwen?

Als je na een aantal jaren om technische redenen je machines en software moet aanpassen/vervangen is het logisch dat je weer eens opnieuw nadenkt of je doelstelling nog steeds valide is. Willen en kunnen we nog steeds experimenteren wat ook goed past bij de slimste regio van de wereld. Is DSE er alleen maar om gratis e-mail en webruimte te leveren of is het meer?

Alhoewel het lastig is om onze gebruikers uit hun tent te lokken, om hun mening te geven, heb ik dat hierboven toch geprobeerd. DSE is toch een beetje van ons allemaal en dan is het ook belangrijk dat er meegedacht wordt over het nut en de toekomst van DSE. Wat maakt DSE voor de gebruikers bijzonder?

Alleen het feit dat het gratis is? Iedereen heeft al een mailadres en vaak ook webruimte bij zijn eigen provider, toch? Fotoalbums van DSE gebruikers staan ook elders. Waar is DSE dan nog voor nodig? Misschien toch de gemeenschapsgedachte, omdat het regionaal is, een mooie portal heeft waar je berichten op kwijt kunt en bovendien nog een geweldige helpdesk? We horen dat graag! Denk mee!

Overstap provider.

Quote:
Alleen het feit dat het gratis is? Iedereen heeft al een mailadres en vaak ook webruimte bij zijn eigen provider, toch?


Bij een overstap naar een andere provider kan je een probleem krijgen met je mail.
Daarnaast moet je je nieuwe e-mail adres weer aan iedereen doorgeven.
Een dse email adres is nergens aan verbonden (behalve dse zelf dan).

@lau

Als je DSE alleen maar gebruikt omdat je dan een 'stabiel' alternatief e-mail adres hebt dan zou je dat ook via hotmail of gmail kunnen doen hotmail bestaat ook al heel lang, toch?

Zou DSE operationeel moeten blijven om gratis mail adressen te leveren? Is dat dan de enige reden of is er nog meer? Draagt het portal/ontmoetingsplatform van DSE bijvoorbeeld ook iets bij aan de regio? Als je DSE-er bent, hoort regelmatig op onze homepage kijken daar dan ook bij? Wat is jouw mening?

stabiel e-mail

Ook ik gebruik DSE vooral voor een stabiel persoonlijk e-mail account. Toen ik het opende bestond er nog geen gmail en was hotmail ronduit slecht. Vanuit thuis gebruik ik een mail-client en op mijn werk de web-interface. En zo kom ik dus ook iedere dag langs de homepage. En als ik wat tijd heb en er staat wat interessants dan lees ik dus ook wel verder. Omdat ik niet meer in Eindhoven woon maar er nog wel werk blijf ik zo ook nog een beetje op hoogte van wat er in Eindhoven speelt. Op een e-mail notificatie zit ik echter niet te wachten, maar dat kan voor anderen heel anders zijn.

Uit de reacties hier krijg ik de indruk dat sommigen voor hun website liever geen dse in de url willen hebben. Dat lijkt me typisch een uitbreiding waarvoor betaald kan worden. Hetzelfde geldt voor diskruimte. Maar zelf heb ik geen behoefte aan een website. Ik zou niet weten wat ik erop moest zetten.

Naast e-mail gebruik ik soms de diskruimte om een groot bestand met iemand te delen dat niet per e-mail te verzenden is. Erg handig.

Wat mij betreft mag/moet DSE nog heel lang blijven bestaan. Eenieder mag er best trots op zijn dat deze digitale stad nog steeds overeind staat.

DSE toekomst

Ik vind dat DSE gewoon moet blijven bestaan.
Ik vind het echt heel jammer als als DSE verdwijnt.
Misschien dat DSE meer mogelijkheden kan krijgen, maar ik weet niet hoe, ik weet niet zo heel veel af van software en dergelijke, daarom heb ik gekozen om een website op DSE te maken en te laten zetten omdat het zo makkelijk in gebruik is.
Ik hoop dat jullie als vrijwilligers verder willen gaan en ik wil jullie hierbij een compliment geven voor alles wat met DSE te maken heeft.

@wills

Goed om te horen dat je vindt dat we door moeten gaan. Reacties zoals die van jouw helpen daar zeker bij.

Je hebt in ieder geval een website die regelmatig bezocht wordt. Kijk je wel eens naar je statistieken via http://www.dse.nl/~awstats/cgi/awstats.cgi?config=wills ?

Je mag ook best iets op onze homepage schrijven over jouw koningshuizen hobby met een linkje naar je website. Ook daar is plaats voor op DSE! Hoe lang ben je al bezig met je hobby doe je alles zelf? Valt er nog iets te verbeteren door ons, zijn er nog zaken die je mist? Je e-mail adres op je homepage koningsfan.dse*live.nl staat oogstbaar voor spammers op je site heb je nu veel last van spam op dat adres? Waarom gebruik je je DSE mailadres niet?

Awstats en de homepage

Spectaculair! Daar steken mijn statistieken wel heel mager bij af.
http://www.dse.nl/~awstats/cgi/awstats.cgi?config=vanmelis
Ik ben net als Wills in 2003 heel voorzichtig gaan rondneuzen op DSE.
Ik heb hier fijn kunnen oefenen met hulp van de helpdesk en de voorbeelden van Rien. Ik had in heel 2006 minder bezoekers als de oranje(en andere)fans website in een slechte maand.
Ik ben blij met elke bezoeker.
Ik kijk dagelijks op de homepage 'mijn notificatie' is voor mij overbodig.

statistieken van DSE of van sigarenfabrieken.nl?

Ja Hans sinds je je sigarenfabrieken op een eigen site hebt gezet zul je weinig statistiek informatie van DSE meer zien, toch?
Google vind dan ook dit:

Sigarenfabrieken in Eindhoven, Woensel Stratum Strijp sigarenfabrieken.nl/
Sigarenfabrieken en fabriekjes in Eindhoven en de omligggende dorpen familienamen van sigarenfabrikanten.

Op welke manier gebruik je je DSE account nu? Alleen als doorverwijzing naar de sigarenfabrieken.nl site?

Off topic; Wat doe ik fout?

Omdat ik in de loop van de tijd op allerlei plekken verwijzingen heb geplaatst naar dse.nl/~vanmelis ofwel naar eib.dse.nl, het gebruikersvriendelijke alias, wil ik eib.dse.nl blijven aanhouden.
Toen de mij toegekende ruimte op was en ik meer jpg's wou plaatsen leek dit de aangewezen weg.
Het redirecten met .htacess van enkele directories lukte me niet. Maar misschien was de administratie (met andere url's voor dezelfde inhoud) van een website bij twee afzonderlijke providers me te machtig.

Ik mis de statistieken wel.

fout?

Je zou een paar pagina's met 'hoofdstukknoppen' die doorverwijzen naar sigarenfabrieken.nl in je eib.dse.nl kunnen zetten, en je redirect verwijderen dan krijg je wel wat statistische info via DSE

Je had toentertijd ook meer ruimte kunnen vragen :-) Geeft je hostingprovider echt helemaal geen statistieken?

@wills

Hallo Rien,

Bedankt voor je reactie. Mijn DSE email gebruik ik voor privé dingen omdat ik op DSE mail nooit spam krijg.
Misschien dat je voor je eigen website een soort poll kunt doen zodat er een verkiezing kan plaats vinden.
Ik kijk ook wel eens naar mijn statistieken.

Groetjes Wills

dse weg ermee?

hoi
wat me een beetje tegen is gevallen, is het feit dat er de laatste jaren niets vernieuwend is bijgekomen voor webbeheerders. En dat je nog altijd "dse" in je naam moet hebben staan. Dat is wel erg achterhaald. Complimenten voor het altijd in de lucht zijn en de helpdesk die altijd direct een reactie en of oplossing geeft! Ook voor de beschikbare ruimte. Ik hoop dat DSE blijft. Ik werk nog steeds in Frontpage, een programma dat inmiddels niet meer bestaat, en ga me daarom op Joomla of microsoft Expression inwerken, hoe gaat DSE daarmee om?
Ik zou ook wel weer eens willen zien hoeveel bezoekers ik met mijn site trek t.o.v andere DSE gebruikers enz.

dse in je webadres?

Lekker provocerend deze reactie Erik :-) Maar zonder gekheid waar denk je aan als je het hebt over iets vernieuwends voor webbeheerders? Kun je dat wat duidelijker maken?

Tja, vernieuwen willen we eigenlijk allemaal wel denk ik? De bottleneck blijft natuurlijk de capaciteit van de DSE IT-vrijwilligers vandaar ook mijn herhaalde oproep om meer goede programmerende DSE-ers.

Als je DSE uit je naam kwijt wilt dan is er de oplossing om een domeinnaam www.hei-heg-hoogeind.nl aan te vragen en je website onder te brengen bij een hosting provider zoals strato.nl of hosting2go.nl enz. daar moet je uiteraard wel voor betalen dus je hebt de keus gratis dan met DSE in je naam of betaald zonder DSE in je naam. De helpdesk van Strato is best goed maar of je de zelfde service en snelheid krijg als bij onze helpdesk en dan met name van Eric Ideler is nog maar de vraag :-)

Joomla ondersteund DSE niet dan moet je echt naar een betaalde provider. Wat Frontpage betreft dat leverde html code die niet voldeed aan de regels. Persoonlijk vindt ik dreamweaver of Kompozer goed bruikbaar daarnaast geef ik de voorkeur aan het FileZilla ftp programma omdat dat meer inzicht en overzicht geeft dan de ingebouwde ftp mogelijkheden in de diverse wysiwyg programma's.

Als je het aantal bezoekers wilt vergelijken is dat heel simpel vervang in http://www.dse.nl/~awstats/cgi/awstats.cgi?config=hei-heg-hoogeind hei-heg-hoogeind door de gebruikersnaam van de DSE site die je wilt vergelijken. Als je je eigen naam helemaal weghaald krij je een overzicht van totaal DSE daar kun je je zelf ook weer in terug vinden probeer maar eens uit.

hoi

hoi rien
sorry, als mijn reactie provocerend overkwam, was niet de bedoeling!!
Ik ben ZEER blj met DSE, zoals ik aangaf, en hoop dat jullie zo doorgaan. Maar ik krijg vsn veel bezoekers, van onze site, de vraag of het DSE er ook uit mag. Ik zelf heb daar geen problemen mee. De mensen vinden de site toch wel. Daarom: doorgaan met die geweldige service en zoals ik aangaf helpdesk. Het viel me alleen op dat er weinig nieuwe mogelijkheden bij zijn gekomen voor webbeheerders.
Alleen complimenten uitdelen zal niet de bedoeling zijn geweest van de vraagstelling. vandaar mijn misschien iets negatieve aanzet.
mvg Erik

Niet echt provocerend

Vandaar ook mijn :-), maar Erik, kun je aangeven wat je bedoelt met die nieuwe mogelijkheden voor webbeheerders, wat zou je graag willen hebben of ging het alleen maar om de statistieken en DSE in het adres?

Alleen complimenten was inderdaad niet de bedoeling het gaat er vooral om dat er meegedacht wordt plus tips voor verbetering en vernieuwing. Dat DSE in het adres blijft staan heeft natuurlijk alles te maken met het feit dat de DSE service gratis is. Daarnaast wat is de meerwaarde van DSE, waarom zouden wij gratis webruimte en mail leveren? Ik vind dat je daar aandacht, meedenken en communiceren op de homepage voor mag terug verwachten 'Noblesse Oblige'

Overigens jullie hebben een prachtige website gemaakt met veel leuke informatie. Kun je daarover ook niet met een zekere regelmaat op onze homepage wat vertellen, op het einde van je bijdrage zet je dan natuurlijk een linkje naar jullie website. Dan snijdt het mes van twee kanten, de DSE homepage heeft weer interessante informatie te bieden en jullie website vergroot zijn bekendheid ook via Google want die indexeert de berichten op onze homepage zeer snel. Test dat voor de aardigheid maar eens uit.

PS
Voor de statistieken moet je wel ingelogd zijn!

Frontpage

Bestaat Frontpage niet meer?
Ik werk er elke dag mee en vind het een geweldig programma.
Ik heb Frontpage 2003, dus zo heel oud is dat nog niet.

gerrit

hoi frontpage bestaat uiter

hoi
frontpage bestaat uiteraard nog wel, ook ik werk ermee. Maar microsoft doet geen ondersteuning / updates enz meer voor Frontpage. Dit is vervangen door,volgens mij, Webmatrix en expression.
mvg Erik

Frontpage

Frontpage was ook altijd mijn favoriet. Microsoft Sharepoint Designer is sinds W7 een perfecte vervanger want de user interface is nagenoeg gelijk. Maar het is natuurlijk de vraag hoe en tegen welke prijs je aan dat programma komt, maar dat speelt altijd mee.
Jetse

DSE: graag blijven.

Ik vind DSE geweldig. Laag drempelig en een prima service voor email en website. Als ik zie hoeveel websites, zoals ook deze ( www.wandelclub.dse.nl ), er bij DSE zijn die allemaal wat te maken hebben met Eindhoven lijkt DSE mij zeker bestaansrecht te hebben. En als je een website hebt heb je over het algemeen ook email nodig om reacties op de website ergens naar toe te kunnen sturen. Daarnaast houdt ik de berichten op de DSE homepage bij want daar zitten nog al eens interessante en belangrijke bij zoals ook dit bericht.

Dus DSE, graag blijven.
Vrijwilligers wederom bedankt.
De donatie komt er wederom aan.

Groeten, Wim

DSE belangrijk voor veel culturele organisaties

DSE heeft vele homepages van culturele organisaties zoals de Atelierroute Eindhoven en het keramiekatelier BKT en dat is een heel waardevolle functie voor onze stad Eindhoven!
Voorop staat deze digitale service van/voor DSE!

DSE belangrijk?

Ja dat is helemaal waar. Maar waarom dan? Als er nauwelijks op onze homepage gekeken wordt wat is dan verder het belang van DSE, alleen omdat het gratis is? Gratis webruimte en e-mail is op meer plaatsen te vinden. Wat is voor jou de meerwaarde van onze digitale stad? Heb je nog ideeën over wat we kunnen verbeteren of vernieuwen? Je hebt zelf ook een eigen domein: www.mariskacreations.nl waarom ben je daarop overgegaan. Wat miste je bijvoorbeeld bij DSE?

Heeft DSE nog toekomst?

Al diverse jaren maak ik gebruik van DSE, ondanks het feit dat ik nu al weer 22 jaar in Lommel (Belgie) woon. Vaak krijg ik dan ook, wanneer ik mijn email-adres doorgeef, de reactie: Hoezo .nl en waarom geen .be?
De reden daarvoor is, dat ik in Eindhoven geboren ben en er vele jaren gewoond en gewerkt heb, voordat ik met een Belg trouwde en we samen de grens over trokken. Ook mijn man maakt gebruik van DSE en we vinden het steeds weer interessant om toch een beetje op de hoogte te blijven van het Nederlandse reilen en zeilen en eveneens het nieuws over Eindhoven en omgeving. Ik ben niet zo goed in het gebruik van computers maar, leer door mijn kinderen steeds weer een beetje bij en probeer ook steeds meer zelf allerlei zaken uit te vinden. DSE is daarbij mijn dagelijkse maatje om een beetje op de hoogte te blijven van mijn geboortestad.
Alstublieft laat DSE voortbestaan en hopelijk nog heel veel jaren!

Toekomst jawel hoor.

Lady Marian bedankt voor je reactie. Gezien het aantal reacties moeten de vrijwilligers zeker hun best doen om DSE nog lang in de 'lucht' te houden.

Het leuke van onze digitale stad is ook dat voormalige inwoners van Eindoven een account kunnen aanmaken via een bekende in onze regio en op deze manier het contact met Eindhoven blijven houden. Wat de homepageredactie heel leuk zou vinden als je iets over je ervaringen in het Belgische op onze homepage kunt schrijven. Dat mag over van alles gaan als grappige verschillen, de lekkerdere friet, het verschil in winkels enz.

De homepageredactie hoopt je nog eens terug te zien op onze homepage.

Wensen omtrent DSE in de toekomst

Een welkome aanvulling bij DSE zou de mogelijkheid zijn om Joomla te kunnen gebruiken. Momenteel kan een zelf gemaakte website of de Wordpress blog gebruikt worden. Wanneer Joomla gebruikt zou kunnen worden wordt het beheer van een site een fluitje van een cent !

Joomla

Wat is Joomla?

gerrit

Joomla is een CMS

@gerrit16 Een CMS is een content management systeem zoals ook Drupal http://drupal.nl/ het Open Sourche Content management Systeem wat we hier op DSE gebruiken. Echter om deze systemen goed te laten draaien heb je deels wel de toegang nodig tot
PHP 5.2.4 ---- http://www.php.net
MySQL 5.0.4 - http://www.mysql.com
Apache 2.2 --- http://www.apache.org (voor de server)
@desoos Vanwege veiligheidsredenen bied DSE dat niet voor haar gebruikers aan.
Vandaar ook dat we een speciale versie van WordPress hebben geïnstalleerd waar je in de PHP code niet kunt editen. Als het een beetje meezit wordt er na het updaten van DSE server en software een nieuwere versie van WordPress geïnstalleerd we gaan dan van Mu (MultiUser) naar MS(MultiSite) In deze nieuwe versie zit een basis thema 'Twenty Ten' wat meer aanpassingsmogelijkheden bied dan het huidige basis thema. Hopelijk vinden onze technische DSE vrijwilligers genoeg tijd om dat binnen een redelijke termijn voor elkaar te krijgen.

Mocht ik ergens de plank technisch misgeslagen hebben wordt ik wel gecorrigeerd door de technische vrijwilligers. :-)

Laat DSE blijven!

De site van DSE, de mogelijkheden die deze provider t.d.v. mail biedt, het 'digitale' contact en de up-to-date informatie over activiteiten en gebeurtenissen in de regio Eindhoven zijn voorbeelden en argumenten om te onderbouwen waarom DSE absoluut niet zo mogen verdwijnen. Wellicht zou een kleine abonnementsvergoeding reeel zijn een verdwijning te voorkomen.