registreren | inloggen
Gebruikersnaam Wachtwoord

Roger Muraro en het Brabants Orkest.

Donderdag 25 februari 2010 hadden we gelegenheid om kennis te maken met de Franse pianist Roger Muraro. Deze uit Venetiaanse ouders geboren, 50 jarige, pianist liet in het Muziekcentrum Frits Philips zien(en horen) dat hij zijn vak beheerst. Gespeeld werd het Concert voor piano en blazers van Igor Stravinsky wat me niet direct het makkelijkste stuk leek. Roger speelde geheel uit zijn hoofd, met vuur en passie, dit stuk waarin jazz-achtige invloeden duidelijk te herkennen waren. Onder de bezielende leiding van chef-dirigent Alan Buribayev werd het een prachtige uitvoering en het publiek beloonde de uitvoerenden dan ook op een ovationeel applaus
Op dit concert stonden verder nog werken van Mozart en Britten op het programma. Vooral de “Serenade in Es voor blazers” van Wolfgang Amadeus Mozart werd door het publiek goed ontvangen. Het werd uitgevoerd door acht blazers van het Brabants Orkest die zo te horen goed op dreef waren.
In de pauze hoorde ik van alle kanten dat dit stuk en de uitvoering door de “acht” bij iedereen goed in de smaak was gevallen.
Wederom dus een mooie muziekavond in het Muziekcentrum Frits Philips ditmaal met het Brabants Orkest en Roger Muraro.

gerrit